5 pomysłów na Majówkę!

… albo na każdy inny weekend lub wakacje;) Czujecie to ciepełko? Dzisiejszy wpis będzie wyjątkowo kolorowy, gorący i budzący tęsknotę za bliskimi i dalekimi podróżami. Chociaż wydaje mi się, że tej tęsknoty specjalnie budzić nie muszę, bo chyba nie znam osoby, która nie lubiłaby, choć w najmniejszym stopniu, podróżowania i odkrywania nowych miejsc. Jedni lubią to bardziej, drudzy mniej, a jeszcze inni (w tym ja) nie wyobrażają sobie bez tego życia. Już żałuję, że w tym roku moją Majówkę będę zmuszona przełożyć na trochę później, ale są w życiu sprawy ważne i ważniejsze. Zazdroszczę jednak tym, którzy będą mogli skorzystać z moich propozycji lub po prostu tym, którzy weekend majowy, choć bardzo krótki, to spędzą w pięknym miejscu:)

Pamiętajcie: „Podróżować to żyć”! To moja życiowa maksyma;) Człowiek w nowych miejscach uczy się tamtejszych kultur, poznaje ludzkie zwyczaje, tak bardzo odmienne od naszych. Nabiera zupełnie innej energii i tworzy swój światopogląd. Zmienia się perspektywa, a czasem i priorytety. Uwielbiam zagubić się na nowym kawałku lądu, zamknąć oczy i podążać za głosem serca. Podróże są magiczne:)

W ubiegłym roku w cyklu „POMYSŁ NA MAJÓWKĘ” poleciłam Wam kilka miast. Były to: FlorencjaWenecjaRzym i cudowny hotel w Czechach.

Tym razem wybrałam miejsca, z których przywiozłam ze sobą niesamowite wspomnienia. Być może są one typowo wakacyjne, ale ostatnio coraz częściej ludzie wybierają na długie weekendy wyspy, kurorty i nadmorskie zakątki. Więc dlaczego nie polecić Wam takich właśnie bajecznych miejsc?
Dodatkowo do każdego wybranego przeze mnie miejsca znalazłam ofertę, która pozwoli Wam tanim kosztem zorganizować te kilka dni w raju. Czasem wystarczy tylko kliknąć kilka razy i zarezerwować loty i hotel:)
Oczywiście na zachętę wrzucam też zdjęcia, a na końcu wpisu filmik, który jest kompilacją kilku naszych wyjazdów, naszą prywatną bajką:)
Mam nadzieję, że to wszystko sprawi, że już za niecały miesiąc będziecie podziwiać zachody słońca na plaży i szukać rozgwiazdy w morzu.

1. PORTUGALIA.

link do oferty wczasów w Portugalii

Portugalia była naszym marzeniem od zawsze. Fakt, że jest tam dość drogo, ale niech Was to nie odstrasza. Widoki, które oferuje nam to państwo, wynagrodzą wszystko. Zatoczki, jaskinie, ocean wręcz wpadający na skalisty ląd. Stara, malownicza Lizbona i południowe wybrzeże – Algarve. Chętnie wróciłabym tam jeszcze nie raz, nie dwa, ale kilka!

2. CHORWACJA.

link do oferty lotów do Chorwacji

To były nasze pierwsze wspólne wakacje z prawdziwego zdarzenia. Byliśmy niemal na samym południu Chorwacji. To piękne miejsce. Plusem jest to, że za wakacje w Chorwacji zapłacimy tyle, a może nawet mniej, co nad naszym morzem. Może więc warto choć raz wybrać cieplejszy klimat i pewną pogodę?

3. KRETA.

link do oferty wczasów na Krecie

Na Krecie można spędzić miesiąc i to i tak będzie mało. Mimo, że jest to wyspa, to ma do zaoferowania więcej niż nie jedno ogromne państwo. Plaże, wąwozy, góry, palmy, ruiny, wykopaliska. Magiczne widoki i pyszne, lekkie jedzenie. Uwierzcie mi, zakochacie się w niej od pierwszego wejrzenia!

4. RZYM.

link do oferty Rzymu

Do znudzenia będę polecała Wam stolicę Włoch. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – wiadomo. Nie można go ominąć. Wietrzne i Wieczne miasto zaprasza nas w swoje stare progi i chce tchnąć swojego ducha w każdego, kto je odwiedza. Koloseum, Kapitol, Watykan, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie – to tylko niektóre miejsca, które trzeba raz w życiu zobaczyć na własne oczy.

5. PRAGA.

link do oferty weekendu w Pradze

Na koniec została nam Praga. Nie ma ona nic wspólnego z palmami, złotym piaskiem i szumem morza, ale ma swój nieoceniony urok. Jest blisko, więc można jej poświęcić choćby dwa dni. Oferuje nam spacer zabytkowymi uliczkami, pocałunek na moście Karola i wiele innych atrakcji.

 

Pozostało nam już tylko obejrzeć krótki filmik:)

 


 

  1 comment for “5 pomysłów na Majówkę!

  1. 10 kwietnia 2015 o 23:05

    Wiesz, Ty nadal wyglądasz tak, jak Cię pamiętam. Czas dla Ciebie zwolnił bieg…Z polecanych miejsc Praga jest cudowna, romantyczne uliczki, piękne mosty, cudowny rynek…Włochy nadal w moich marzeniach, mam nadzieję, że w końcu tam zawitam. Marzy mi się też nie tyle Chorwacja co Słowenia położona obok:) choć warto zatrzymać się właśnie w Chorwacji, bo taniej, i to sporo taniej. A do Słowenii spacerkiem po plaży sobie przejść:)) pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • Facebook