Piernikowa czekolada na gorąco!

Ah … zamiast popołudniowej, poobiedniej, niedzielnej drzemki, obejrzeliśmy dzisiaj „Krainę Lodu” z niesamowitą piosenką „Let it go”. Ta zaczarowana, mroźna kraina skłoniła mnie do zrobienia czegoś równie niecodziennego – dodania wpisu drugi raz w ciągu jednego dnia! Ale niedziela przecież jest od tego, by nadrabiać zaległości i spędzać czas tak, jak się chce. A ja kocham tworzenie moich wpisów i czas wolny poświęcony właśnie na to jest zdecydowanie najprzyjemniej wykorzystanym czasem:)

Do oglądania bajki zrobiłam nam gorącą czekoladę, żeby zapewnić odpowiedni klimat. Tak więc ciepły koc, świece, skarpety, gorąca czekolada, aromat pierników w powietrzu i MY – rozemocjonowani cudowną bajką. „Kraina Lodu” jest naprawdę świetnie zrealizowana. Wszystko jest takie naturalne i efektowne. Cytaty, morał i akcja – rewelacja! Ale moim sercem zawładnęły głównie dwie postaci: Bałwan Olaf i Renifer Swen. Uśmialiśmy się jak nigdy i rozczuliliśmy w niektórych momentach. A Czesława Mozila lubię jeszcze bardziej dzięki roli Olafa – głos bezbłędny;)

Gorącą czekoladę postanowiłam przyprawić piernikiem i cynamonem tak, żeby czuć było święta. Wyszła pyszna!

- 1 opakowanie budyniu czekoladowego
- 0,5 tabliczki czekolady mlecznej
- 0,5 l mleka
- łyżeczka przyprawy do piernika
- łyżeczka cynamonu
- bita śmietana

Budyń przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu, jeśli jest bez cukru to dodajemy łyżeczkę, powinno wystarczyć. Do zagotowanego budyniu dodajemy pokruszoną czekoladę i przyprawy, cały czas mieszając, by nie było grudek. Czekoladę przelewamy do kubka lub szklanki, dodajemy bitą śmietanę i posypujemy przyprawą do piernika. Smakowitego wieczoru!

Zostawiam Was jeszcze z uroczymi fragmentami „Krainy Lodu”, a ja popijając herbatkę kasztanową uciekam oglądać „Zimę w Dolinie Muminków” – uwielbiaaam bajkowe niedziele!;)

https://www.youtube.com/watch?v=aquxdHfinoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • Facebook